KADRA PEDAGOGICZNA

Zajęcia dodatkowe:

• J. ANGIELSKI – KATARZYNA JAGIEŁŁO, KORNELIA HAWRYŁKO
  • KATECHEZA – MAŁGORZATA OLECHNO, WALENTYNA MISIEJUK

Organa i osoby sprawujące funkcje i ich kompetencje

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty i statutem organami przedszkola są:

• dyrektor,
  • rada pedagogiczna,
  • rada rodziców.

Dyrektor przedszkola wybierany jest w drodze konkursu spośród kandydatów posiadających kwalifikacje nauczyciela przedszkola i inne określone odrębnymi przepisami.

Dyrektor kieruje bieżącą działalnością przedszkola oraz reprezentuje je na zewnątrz. Jest kierownikiem zakładu dla zatrudnionych w placówce nauczycieli i pracowników nie będących nauczycielami.

Dyrektor przedszkola – mgr Janina Olechno.

Zadania dyrektora określone są w statucie.

Rada pedagogiczna przedszkola jest kolegialnym organem przedszkola w zakresie realizacji jego statutowych zadań dotyczących opieki, wychowania i kształcenia.

W skład rady pedagogicznej wchodzą wszyscy nauczyciele zatrudnieni w przedszkolu. Rada pedagogiczna działa na podstawie ustalonego przez siebie regulaminu.

Zadania i kompetencje rady pedagogicznej ujęte są w statucie przedszkola.

Rada Rodziców jest społecznie działającym organem na rzecz przedszkola, który działa w oparciu o uchwalony przez siebie regulamin, który nie może być sprzeczny ze statutem przedszkola. Rada rodziców współdziała z przedszkolem w celu ujednolicenia oddziaływań wychowawczych. Uczestniczy w życiu przedszkola przyczyniając się do podniesienia jakości pracy placówki i zaspokajania potrzeb dzieci.

Skład Rady Rodziców wybierany jest na pierwszym zebraniu ogólnym rodziców każdego roku.