ZAPISY DO PRZEDSZKOLA W ROKU 2021

Rekrutacja do przedszkoli w 2021 roku

Szanowni Rodzice!

Burmistrz Sokółki informuje, iż od 08.02.2021 r. od godz. 8.00 do 18.02.2021 r. do godz. 15.00 –przyjmowane będą od rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola, oddziału przedszkolnego w szkole, innej formy wychowania przedszkolnego deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego w danej placówce.

Nie będą przyjmowane deklaracje od dzieci będących mieszkańcami innych gmin.

W terminie od 22.02.2021 r. od godz. 8.00 do 12.03.2021 r. do godz. 15.00 – przyjmowane będą od rodziców dzieci – mieszkańców gminy Sokółka, które jeszcze nie uczęszczały do przedszkola, wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola. Druk wniosku oraz klauzula informacyjna zamieszczone będą na stronie internetowej przedszkola pierwszego wyboru, w przypadku oddziału przedszkolnego funkcjonującego w szkole, na stronie danej szkoły.
Zachowując rygory sanitarne,uzupełniony wniosek wraz z załącznikami, należy złożyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola” w skrzynce korespondencyjnej przedszkola pierwszego wyboru. Skrzynki ustawione będą wewnątrz budynku przedszkola przy drzwiach wejściowych.

Prosimy Rodziców o dochowanie wszelkiej staranności i nie stwarzaniesobie zagrożenia zakażeniem koronawirusem oraz personelowi przedszkola.Wnioski wysłane za pośrednictwem poczty, które wpłyną do przedszkola po 12.03.2021r. nie będą brane pod uwagę w pierwszej rekrutacji.

Kontakt do przedszkoli:

Przedszkole nr 1 w Sokółce
ul. Gen. Wł. Sikorskiego 4
tel. 85 711-20-96

Przedszkole nr 2 w Sokółce
Os. Zielone 5
tel. 85 711-20-43

Przedszkole nr 3 w Sokółce
ul. Kresowa 73
tel. 85 711-25-05

Przedszkole nr 4 w Sokółce
ul. H. Kołłątaja 22
tel. 85 711-24-66

Przedszkole nr 5 w Sokółce
Os. Centrum 18
tel. 85 711-25-39

Zgodnie z prawem oświatowym wychowaniem przedszkolnym obejmuje się dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat.

Na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego będą brane pod uwagę kryteria określone w art. 131 ust. 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe:

• wielodzietność rodziny dziecka,

• niepełnosprawność dziecka,

• niepełnosprawność jednego z rodziców dziecka,

• niepełnosprawność obojga rodziców,

• niepełnosprawność rodzeństwa dziecka,

• samotne wychowywanie dziecka w rodzinie,

• objęcie dziecka pieczą zastępczą.

W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego, będą brane pod uwagę kryteria dodatkowe, które zostały określone w Uchwale Nr XLIX/282/17 Rady Miejskiej w Sokółce z dnia 15 marca 2017 r.:

• dziecko obojga rodziców pracujących, prowadzących gospodarstwo rolne, prowadzących pozarolniczą działalność gospodarczą lub uczących się w systemie dziennym - 8 pkt,

• dziecko, którego rodzeństwo w nowym roku szkolnym będzie kontynuowało edukację w przedszkolu, oddziale przedszkolnym lub zespole wychowania przedszkolnego pierwszego wyboru lub w szkole podstawowej, w której utworzony jest oddział przedszkolny - 15 pkt,

• dziecko, które potrzebuje wydłużonej opieki przedszkolnej (co najmniej 8 godzin dziennie) ze względu na pracę zawodową lub naukę w systemie dziennym rodziców - 9 pkt,

• dziecko, które wychowuje się w rodzinie objętej kuratelą sądową lub opieką asystenta rodziny - 12 pkt,

• dziecko, które mieszka w obwodzie danej szkoły podstawowej, w której utworzony jest oddział przedszkolny – 15 pkt (dotyczy oddziału przedszkolnego funkcjonującego w szkole podstawowej, nie dotyczy przedszkoli).

W załączniku podaje się Harmonogram przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, innych form wychowania przedszkolnego, dla których organem prowadzącym jest Gmina Sokółka na rok szkolny 2021/2022.

Referat Oświaty
Anna Żemajduk

OŚWIADCZENIA DO POBRANIA:

1. wniosek do przedszkola

2. oświadczenie o wielodzietności

3. oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka

4. oświadczenie o rodzeństwie uczęszczającym do przedszkola

5. oświadczenie o rodzicach pracujących

6. oświadczenie o wydłużonej opiece

7. oświadczenie o objęciu rodziny kuratelą sądową

8. klauzula informacyjna

9. potwierdzenie woli- wypełniamy później, gdy dziecko będzie na liście przyjętych.

PLIKI DO POBRANIA:

• Harmonogram rekrutacji i wniosek o przyjęcie do przedszkola 2021 [PDF]

• Oświadczenia rodzica [PDF]

Wyprawka na rok szkolny 2021/2022:

1. RĘCZNIK MAŁY Z PĘTELKĄ (PODPISANY)

2. ZAPASOWE UBRANIA NA ZMIANĘ PODPISANE ( Po 2 pary majteczek, skarpetek, rajstopek spodenek,, podkoszulek, bluzy, zapakowane w worku z materiału – 3,4,5,6- latki.

3. PIDŻAMA W WORKU (PODISANA) – 3–latki,

4. KOC O WYMIARACH OK.160X200 W POSZWIE (PODPISANY) – 3-LATKI

5. STRÓJ GIMNASTYCZNY W WORKU (PODPISANY) – 5,6– LATKI

6. PASTA DO ZĘBÓW – 2 opakowania

7. KUBEK I SZCZOTECZKA DO ZĘBÓW (PODPISANE).

8. PLASTIKOWY KUBEK Z USZKIEM DO PICIA WODY

9. CHUSTECZKI HIGIENICZNE – 3 OPAKOWANIA PO 100 szt..

10. KAPCIE (PODPISANE) - najlepiej wsuwane lub na rzepy .

11. CHUSTECZKI MOKRE – 1 OPAKOWANIA – 3-LATKI,

12. PIENIĄDZE NA WYPRAWKĘ : 3– 6 LATKI – 130 zł - bloki, kredki, farby, wycinanki, nożyczki, pędzle, mazaki, plastelinę, modelina, papier, układanki, książeczki dla dzieci, zabawki itp. . (na cały rok)- WPŁACAĆ DO KOŃCA WRZEŚNIA DLA PAŃ W GRUPACH-.

13. KARTY PRACY DLA DZIECI - SZCZEGÓŁY NA ZEBRANIU OGÓLNYM